Instalace v pc

Instalace Clash of Clans na počítač

Hrát Clash of Clans na běžném PC s Windows nebo počítači Mac není možné přímo, ale jedině přes emulátor. V podstatě si na počítači pustíme virtuální Android mobil nebo tablet a na něm budeme hrát. Celý postup instalace je velice snadný a jedná se o instalaci dvou programů a nastavení virtuálního prostředí. Připravil jsem návod, aby vše bylo jasné a srozumitelné.

  1. Nejprve musíme nainstalovat aplikaci VirtualBox. Stáhněte si z oficiálních stránek dle preference co používáte za počítač a nainstalujte. Aplikaci nechte spuštěnou. V následující aplikaci si budeme vytvářet virtuální tablet a přes VirtualBox ho případně můžete donastavit
  2. Nyní si stáhneme hlavní aplikaci s kterou budeme pracovat. Jmenuje se Genymotion a opět stáhněte aktuální verzi, stačí varianta zdarma (free). Pro stažení budete muset vytvořit účet, který si zapamatujte, budete ho potřebovat pro vytvoření virtuálního tabletu.
  3. Pokud máte VirtualBox, spuštěný, spusťte i Genymotion a v něm funkcí Add / Přidat vytvořte virtuální mobil / tablet. Osobně mám ověřený Google Nexus 10 – 4.3 – API 18 – 2560×1600. Jakmile si vyberete a přihlásíte se svým účtem z kroku 2, začne instalace. Ta proběhne zcela automaticky a po dokončení virtuál spusťte.
  4. Po naběhnutí Android zařízení projděte krátký tutoriál (dle vybraného kusu) a jste připraveni. Zbývají 2 poslední věci k instalaci, tentokrát přímo do virtuálu. Stáhněte soubor Genymotion-ARM-Translation_v1.1.zip a Google Apps 4.3. Soubory nerozbalujte!clash_of_clans_virtual_pc
  5. Nyní přetáhněte první soubor přímo nad okno běžícího virtuálu a upusťte ho. Uvidíte jak se soubor instaluje, odsouhlaste instalaci. Jakmile instalace doběhne (objeví se hláška) udělejte totéž i s Google Apps. Po instalaci Google Apps můžete být zaplaveni spoustou hlášek o nefunkčnosti určité služby. Nic si z toho nedělejte, počkejte na úspěšné dokončení instalace a virtuál restartujte (já jsem měl hlášek tolik, že jsem ho musel prostě vypnout a znova zapnout).
  6. Po opětovné nastartování virtuálu budete nejspíše požádání o nastavení jazyka a případném přihlášení ke Google účtu. Pokud ho nemáte, založte si jej, pokud už ho máte, vložte. Nyní se přes případné hlášky probijte do Play Google a aktualizujte všechny aplikaci a nainstalujte Clash of Clans. Opět restartujte, hlášky by měly zmizet a máte aktualizované zařízení s hrou Clash of Clans.
  7. Užijte si pohodlí hry na počítači i když nemáte po ruce telefon ani tablet… 🙂